A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа «Сколівський інклюзивно-ресурсний центр»
Сколівської міської ради

Новини

Дата: від до Скинути

Об’єднані спільною справою: міст життя

Сьогодні до нас завітали люди, які справили на нас неймовірні враження, якими ми дуже хочемо з вами поділитися. Це - Едвард Уейн Молодший (Edward Wayne Jr.) і Тетяна Трічковіч (Tatjana Trickovic). Едвард є засновником і директором The Bridge of Life. Едвард виріс у Х’юстоні, штат Техас, і більше 30 років працював генеральним директором приватної корпорації, яка виробляла клапани для нафтохімічної промисловості. Цей бізнес було продано наприкінці 90-х, і Ед вирішив присвятити свій час і гроші гуманітарній діяльності, яка принесе користь дітям у критичних умовах.

21:55 30.04.2024

Мости розуміння. Особа з особливими освітніми потребами у закладі професійної освіти

23 квітня 2024 року на базі Меденицького аграрно-технологічного професійного коледжу відбувся семінар-практикум заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти Львівщини «Мости розуміння. Дитина з особливими освітніми потребами у закладі професійної освіти».

20:18 24.04.2024

Участь у семінарі для реабілітологів ІРЦ

19 квітня 2024 року у м. Дрогобич відбувся семінар «Робота реабілітолога з дітьми з соціоадаптаційними труднощами як важливий компонент корекційно-розвиткової роботи». Семінар організувала комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Дрогобицької міської ради Львівської області спільно з Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка.

16:01 21.04.2024

Відкриття нових горизонтів: інклюзія в ЗПТО

Інклюзивне навчання стає все більш актуальною темою у сучасному освітньому середовищі. Заклади професійно-технічної освіти (ЗПТО) в Польщі та Україні успішно розвиваються в питанні створення доступної та рівної освіти для всіх осіб, враховуючи їхні різноманітні потреби та можливості. У Польщі і в Україні законодавство надає правову базу для впровадження інклюзивного навчання в ЗПТО, визначаючи права та обов'язки учнів з особливими освітніми потребами. Країни активно розвивають індивідуалізовані підходи до навчання, розробляючи індивідуальні навчальні плани та забезпечуючи адаптацію навчального процесу до потреб кожного учня. Освітні системи приділяють велику увагу підготовці вчителів та фахівців у сфері інклюзивної освіти: вчителі отримують спеціальну підготовку для роботи з учнями з різними потребами та вміють застосовувати інноваційні методи навчання. Успішно розвивається співпраця з громадськістю, батьками та підприємствами для забезпечення інклюзивного середовища для навчання та підтримки учнів. Хоча є різниці у деталях впровадження інклюзивного навчання в Польщі та Україні, проте обидві країни демонструють високий рівень зобов'язаності перед ідеалом рівних можливостей у освіті. Спільні зусилля обох країн спрямовані на створення справедливого та доступного освітнього середовища для всіх осіб, щоб кожен міг реалізувати свій потенціал та здійснити свої мрії.

14:57 19.04.2024

Навчання для фахівців з фізичної реабілітації інклюзивно-ресурсних центрів Львівщини

Нещодавно, у Львові, на базі комунальної установи змішаного типу «Львівський міський центр соціальних послуг та реабілітації «Джерело» за ініціативою департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації проведено навчання для фахівців з фізичної реабілітації інклюзивно-ресурсних центрів області на тему «Класифікація великих моторних функцій та підбір допоміжних засобів для мобільності («GMFCS»)».

17:11 15.04.2024

Ідеї та співпраця: зустріч стейкхолдерів

Висловлюємо нашу щиру подяку Львівському національному університету імені Івана Франка за надану можливість взяти участь у робочій онлайн-зустрічі стейкхолдерів. Спільні напрацювання та ресурсне обговорення учасниками робочої групи освітньо-професійної програми «Корекційна психопедагогіка» в майбутньому дозволять підготувати конкурентноспроможних фахівців на ринку праці за кваліфікацією Бакалавр зі спеціальної освіти за спеціалізацією «Корекційна психопедагогіка». Асистент вчителя. Практичний психолог. Це цінна нагода для нашої комунальної установи розширити знання та підтримати розвиток інклюзивної освіти у нашому регіоні.

16:10 15.04.2024

Моніторинг комунальної установи «Сколівський інклюзивно-ресурсний центр» Сколівської міської ради: звіт про результати

Нещодавно моніторинговою групою у складі Тараса ПОДВІРНОГО – представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області, Майї ГРИЗЛОВОЇ – Головного спеціаліста Відділу сприяння роботі регіональних представництв Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Оксани ШЕПЕГИ – експерта проєкту «Зміцнення інституційної спроможності системи захисту прав дитини шляхом проведення моніторингу ситуації з дітьми», який здійснюється в рамках проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, що впроваджується Благодійною організацією West Support in Ukraine, здійснено візит до комунальної установи «Сколівський інклюзивно-ресурсний центр» Сколівської міської ради.

19:24 25.03.2024

Обмін досвідом: подорож у світ взаєморозуміння з особливим поглядом на аутизм

У світі, де інформація швидко стає застарілою і технології розвиваються з вражаючою швидкістю, обмін досвідом стає не лише важливим, але й критичним елементом успішного розвитку як особистого, так і професійного. Наші спільноти зростають завдяки спільній меті - навчанню один від одного. Обмін досвідом стає тим краєм, де зустрічаються унікальність і спільна мудрість. Адже кожен із нас – нескінченний резервуар досвіду, готовий поділитися своїми знаннями та інсайтами з іншими. Обмін досвідом відкриває двері до нових можливостей та розвитку. Цього разу ми хочемо розповісти про унікальний дитячий садочок у місті  Зелена Гура  (Zielona Góra) на заході Польщі.

12:41 13.03.2024

Мистецтво передачі знань: використання досвіду для зростання

Україна, як і багато інших країн, активно розвиває систему освіти, спрямовану на забезпечення доступності навчання та підтримки для кожного, незалежно від особливостей. Одним із ключових інструментів у досягненні цієї мети є інклюзивно-ресурсні центри, які забезпечують різноманітні послуги та ресурси для осіб з особливими освітніми потребами. Інклюзивно-ресурсні центри є установами, спрямованими на підтримку осіб з різними особливостями розвитку та навчання. Їх мета полягає в створенні сприятливого середовища для навчання та розвитку кожної особи, незалежно від її індивідуальних потреб. Інклюзивно-ресурсні центри в Україні та психолого-педагогічні консультаційні центри в Польщі мають схожі цілі, але є деякі відмінності в організації та функціонуванні. Хоча обидва типи центрів спрямовані на підтримку осіб з особливими освітніми потребами, їхні назви відображають різний акцент:

13:41 12.03.2024

Дієвість через співпрацю: взаємний обмін досвідом у підтримці осіб з особливими освітніми потребами

У сучасному світі, де глобалізація стає все більш важливою, обмін досвідом та кращими практиками між різними країнами стає ключовим чинником у вирішенні спільних проблем та досягненні цілей. Один з таких прикладів - співпраця між українськими інклюзивно-ресурсними центрами та польською громадською організацією «Далей Разем» (Dalej Razem) www.dalejrazem.pl. Інклюзивно-ресурсні центри - це установи, що утворилися в 2017 році з метою забезпечення права осіб з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку особи та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу. З іншого боку, польська ГО «Далей Разем» спеціалізується на розвитку соціальних та культурних ініціатив, спрямованих на підтримку осіб з  розладами аутистичного спектру.

13:07 06.03.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора