Сучасні технології розвитку людини в інтегрованому суспільстві

Дата: 23.04.2021 20:49

23.04.2021 р. у рамках дводенної наукової конференції на тему "Сучасні технології розвитку людини в інтегрованому суспільстві" у партнерстві з Миколаївським інститутом розвитку людини ЗВО "Університет "Україна" за сприяння громадської організації «Діалог» відбувся вебінар «Психолого- педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивному просторі». Спікером zoom - конференції виступила Анна Заплатинська, кандидат педагогічних наук. Учасники вебінару мали змогу ознайомитися з компонентами педагогічного супроводу, комплексною системою заходів з організації освітнього процесу та розвитку дитини, передбачених індивідуальною програмою розвитку. Досконало висвітлено питання завдань психолого-педагогічного супроводу, головними з яких є соціалізація дітей з особливими потребами через залучення всіх учасників освітнього процесу (батьків, педагогів, учнів) до реалізації запланованих дій щодо особливостей розвитку, спілкування, навчання, професійної орієнтації, соціальної адаптації дитини з ООП, вивчення особистісного потенціалу, співвідношення рівня розумового розвитку дитини і вікової норми; рівня розвитку когнітивної сфери; особливостей емоційно-вольової сфери; індивідуально-характерологічних особливостей; рівня сформованості мотивації до навчання; їхнього творчого та інтелектуального розвитку. Особливу увагу спікер приділила питанню організації роботи команди психолого-педагогічного супроводу та основних принципів діяльності з активною співпрацею із батьками дитини з ООП. Важливою складовою прогресу дитини в розвитку є надання їй відповідних корекційно – розвиткових послуг спеціалістами. Реалізація права на освіту для всіх дітей, включаючи дітей з особливими освітніми потребами, неможлива без розвитку інклюзивного навчання. Таким чином, питання впровадження інклюзивної освіти є не лише актуальним, а й таким, що може бути реально розв’язане засобами освітнього процесу. Щиро вдячні громадській організації «Діалог» за можливість розширення та збагачення знань щодо забезпечення психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами, що є невід'ємною частиною розвитку сучасної освіти.