A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа «Сколівський інклюзивно-ресурсний центр»
Сколівської міської ради

Співпраця заради безпеки: підсумки аудиту Сколівської громади

Дата: 16.01.2025 20:02
Кількість переглядів: 309

Фото без описуСьогодні ініціативна група провела презентацію Узагальненого звіту за результатами аудитів безпеки територій Сколівської територіальної громади Львівської області. Захід організовано для громадськості регіону.

     Проведення аудиту безпеки та підготовка цього заходу стали можливими завдяки підтримці уряду Великої Британії через Міністерство закордонних справ, у справах Співдружності націй та розвитку Сполученого Королівства. Ініціатива реалізована в межах проєкту «Жінки. Мир. Безпека: діємо разом», який впроваджує Український Жіночий Фонд.

Фото без описуКоординаторка проєктів Української фундації громадського здоров’я Ганна Лемешко звернулася до учасників із вітальним словом. Вона висловила підтримку та побажала плідної праці у розв’язанні важливих питань для громади.

Ідею проведення аудитів безпеки на Сколівщині активно підтримав Сколівський міський голова Микола Романишин. Зокрема, 18 жовтня 2024 року він підписав розпорядження №121-о «Про проведення аудиту безпеки на території Сколівської громади».

Фото без описуДо складу ініціативної групи увійшли представники та представниці громади, які активно долучилися до реалізації проєкту, а саме:

• заступник міського голови;

• секретар міської ради;

• керуючий справами виконавчого комітету міської ради;

• староста сіл Підгородці, Сопіт, Урич;

• головна спеціалістка відділу архітектури, охорони культурної спадщини, містобудування та розвитку інфраструктури міської ради;

• директор комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства Сколівської міської ради;

• директорка КЗ СМР Історико-краєзнавчого музею «Сколівщина»;

• директорка комунальної установи «Сколівський інклюзивно-ресурсний центр» Сколівської міської ради;

• директорка Підгородецького ЗЗСО І-ІІІ ст.;

• директор НПП «Сколівські Бескиди»;

• начальник 24 державної пожежно-рятувальної частини 6 державно-пожежно рятувального загону ГУ ДСНС України у Львівській області;

• керівниця ГО «Імпульс»;

• керівниця ВІ «Карпатські бджілки».

     Метою аудиту безпеки території Сколівської територіальної громади є виявлення слабких місць, прогалин у системі безпеки території та розробка рекомендацій щодо удосконалення заходів безпеки, забезпечення більш ефективного управління ризиками, підвищення безпеки та рівня комфорту для мешканців та відвідувачів Сколівської територіальної громади Львівської області.

Завдання дослідження:

1. Надати характеристику громаді та доступу її мешканців до життєво важливих сервісів.

2. Визначити небезпечні громадські місця із високим ризиком фізичних небезпек, сексуальних домагань, інших видів насильства.

3. Розробити рекомендації та стратегії для покращення безпеки жінок і дівчат, дієві заходи для усунення недоліків у безпеці та створення безпечного простору в громаді.

Аудит безпеки був реалізований у вигляді кабінетного аналізу, який включав узагальнення демографічних і статистичних даних, систематизацію інформації про доступні для населення громади життєво важливі види послуг, оцінки екологічної ситуації, а також у вигляді піших рейдів, під час яких учасники ініціативної групи заносили результати спостережень у спеціально розроблену форму для фіксації інформації (бланк протоколу аудиту безпеки), проводили фото та відео фіксацію.

     Після обговорення члени/членкині ініціативної групи визначили 3 маршрути для проведення аудиту безпеки території громади:

• маршрут № 1 – місто Сколе: туристичний шлях «Павлів потік» до джерел мінеральної води;

• маршрут №2 – село Підгородці: вулиця І. Франка – центр життя с. Підгородці;

• маршрут №3 – селище Верхнє Синьовидне: пішохідний перехід до с. Побук Стрийського району Львівської області.

Фото без описуЗа кожним маршрутом проведено 2 рейди у денний та вечірній час з урахуванням правил перебування на території громади та комендантської години.

     Тривалість кожного рейду становила в середньому 2 години.

  На кожному із маршрутів працювало по одній групі. Кожна з груп складалась з 13 осіб із числа представників  міської влади та структурних підрозділів, місцевих активісток і активістів.

     Проведений аналіз дозволив сформулювати низку пропозицій для створення програми та заходів, спрямованих на підвищення рівня безпеки мешканців громади.

У презентації результатів аудиту безпеки взяли участь Сколівський міський голова Микола Романишин, представники місцевої влади, управління освіти, культури, охорони здоров’я, громадських організацій, волонтерської ініціативи «Карпатські бджілки», поліції громади, Національного природного парку «Сколівські Бескиди», комунальних служб та інших інституцій, які спільно працюють задля добробуту громади.

     Кожен внесок є важливим, адже саме співпраця влади, громадськості та активних мешканців дозволяє знаходити найефективніші рішення для покращення життя в громаді.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора