A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа «Сколівський інклюзивно-ресурсний центр»
Сколівської міської ради

Відкриття нових горизонтів: інклюзія в ЗПТО

Дата: 19.04.2024 14:57
Кількість переглядів: 167

Інклюзивне навчання стає все більш актуальною темою у сучасному освітньому середовищі. Заклади професійно-технічної освіти (ЗПТО) в Польщі та Україні успішно розвиваються в питанні створення доступної та рівної освіти для всіх осіб, враховуючи їхні різноманітні потреби та можливості. У Польщі і в Україні законодавство надає правову базу для впровадження інклюзивного навчання в ЗПТО, визначаючи права та обов'язки учнів з особливими освітніми потребами. Країни активно розвивають індивідуалізовані підходи до навчання, розробляючи індивідуальні навчальні плани та забезпечуючи адаптацію навчального процесу до потреб кожного учня. Освітні системи приділяють велику увагу підготовці вчителів та фахівців у сфері інклюзивної освіти: вчителі отримують спеціальну підготовку для роботи з учнями з різними потребами та вміють застосовувати інноваційні методи навчання. Успішно розвивається співпраця з громадськістю, батьками та підприємствами для забезпечення інклюзивного середовища для навчання та підтримки учнів. Хоча є різниці у деталях впровадження інклюзивного навчання в Польщі та Україні, проте обидві країни демонструють високий рівень зобов'язаності перед ідеалом рівних можливостей у освіті. Спільні зусилля обох країн спрямовані на створення справедливого та доступного освітнього середовища для всіх осіб, щоб кожен міг реалізувати свій потенціал та здійснити свої мрії.

   Відвідавши Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (CKZiU) "Elektryk" у місті Нова Соль в Польщі, ми отримали безцінний досвід та дуже приємні враження. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (CKZiU) "Elektryk" є навчальним закладом, що спеціалізується на професійній підготовці у галузі електротехніки та інших важливих технічних спеціальностях.

Завдяки своїм сучасним навчальним корпусам, які повністю пристосовані для потреб людей з особливими освітніми потребами, заклад забезпечує доступність освіти для всіх, незалежно від фізичних можливостей. Він відомий своїми сучасними навчальними програмами та високим стандартом підготовки студентів.

Директор Центру, Гжегож Конігсберг (Grzegorz Konigsberg), дуже ефективно та успішно керує закладом. Він активно сприяє розвитку закладу, співпрацюючи з іншими освітніми установами та підприємствами, щоб забезпечити студентам максимально зручні та актуальні умови для навчання та практичного досвіду. Ми висловлюємо Гжегожу Конігсбергу (Grzegorz Konigsberg) щиру вдячність за відкритість, професіоналізм та гостинність.

Направду, керівництво, адміністрація та педагоги Центру є прикладом високого професіоналізму та відданості освітній справі. Викладачі закладу – це не лише наставники, а й науковці та ментори, які постійно підтримують інновації та творчість серед студентів. Вони не тільки передають знання, але й стимулюють розвиток критичного мислення та самовдосконалення учнів. Щоб дати найкращі знання у конкретній галузі, викладачі проходять стажування та професійне навчання у провідних роботодавців як у Польщі, так і за кордоном. Це дозволяє їм ознайомитися з передовими методами та технологіями своєї сфери, а потім передати ці знання учням у найбільш доступній та зрозумілій формі. Такий підхід дозволяє забезпечити учнів ще й практичним досвідом, який вони зможуть успішно застосувати у майбутній професійній діяльності. Така система навчання створює умови для успіху та кар'єрного зростання випускників у будь-якій галузі.

  Ми висловлюємо щирі слова вдячності нашим польським партнерам за можливість перейняти їх досвід та навички у сфері освіти. Співпраця з провідними роботодавцями та навчальними закладами у Польщі відкриває безцінну можливість вдосконалювати свою освітню систему та навчальні програми. Щедрість у ділових знаннях та досвіді дала нам величезну інспірацію та підтримку для подальшого розвитку нашої освітньої діяльності. Ми вдячні за те, що відкрили нові перспективи та можливості. Наша спільна робота не лише збагатила нас новими знаннями, а й зміцнила наші партнерські зв'язки та дружбу. Ми впевнені, що отримані знання та досвід стануть невід'ємною частиною нашої освітньої практики та допоможуть нам досягти нових висот.

  Наочним прикладом цього є реалізація ідеї інклюзивної освіти, де кожен учень має можливість отримати якісну освіту без будь-яких обмежень. Учні отримують не лише теоретичні знання, а й практичний досвід, завдяки погодженню з роботодавцями та застосуванню новітніх технологій у навчальному процесі. Це дозволяє їм здобувати актуальні навички та готуватися до викликів, які стоять перед ними на сучасному ринку праці. Стажування та професійне навчання в кращих компаніях галузі в реальних умовах є важливою складовою процесу навчання. Вони мають можливість обрати шлях кар'єрного зростання: працювати в провідних компаніях та підприємствах, розвивати власний бізнес або продовжити навчання для досягнення нових висот. Така підготовка дозволяє їм стати успішними фахівцями та відігравати активну роль у розвитку суспільства. Центр професійної та безперервної освіти "Elektryk" у Новій Солі – це не лише символ сталості та надійності, а й центр, що відкриває нові можливості для своїх учнів, який продовжує свою віддану роботу, спираючись на силу традицій та дух прогресу та науки.

  Вдячність переповнює наші серця і ми щиро сподіваємось на подальші зустрічі та співпрацю, адже наша спільна місія полягає в тому щоб підготувати компетентних та конкурентоспроможних фахівців, які зможуть успішно впроваджувати свої знання в сучасному світі та приносити користь суспільству.

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора