Діяльність в інтересах дитини

Дата: 01.03.2019 13:25

Інклюзивно-ресурсний центр охоплює всіх дітей Сколівського району з особливими освітніми потребами, тому є потреба у наданні якісних психолого-педагогічних послуг, зокрема:

здійснення психолого-педагогічної діагностики та проведення комплексної оцінки (оцінка фізичного, мовленнєвого розвитку дитини, оцінка когнітивної та емоційно-вольової сфери, оцінка навчальної діяльності) особливих освітніх потреб дитини;

- розробка рекомендацій щодо організації інклюзивного навчання;

- забезпечення надання психолого-педагогічної допомоги особам з особливими потребами;

- надання методологічної допомоги педагогічним працівникам та родинам осіб з особливими потребами;

- забезпечення системного кваліфікованого супроводу.

ІРЦ має на меті соціальний підхід у роботі з особами з ООП: в центрі уваги – особа та її особливі освітні потреби, визначення особливих освітніх потреб особи, її сильних сторін, надання психолого-педагогічної допомоги з урахуванням Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я, розробка рекомендацій щодо організації інклюзивного освітнього середовища та навчання дитини, постійний психолого-педагогічний супровід, раннє втручання та рання допомога, налагодження міжвідомчої співпраці, взаємодія з батьками як з ключовими партнерами розвитку дитини з ООП.

Діти з особливими освітніми потребами мають отримувати якісну освіту та соціальну адаптацію в умовах інклюзивної освіти. Саме інклюзивно-ресурсні центри спрямовані забезпечити права на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти дітей, які мають особливі освітні потреби. Під час навчання таких дітей потрібно враховувати їхні психофізіологічні можливості.

Центри надають консультативно-методичну допомогу установам: соціального захисту населення, закладам охорони здоров’я, представникам органів місцевого самоврядування та громадським об’єднанням, а також батькам чи законним представникам дітей.