Маленькі відкриття великого світу

Дата: 02.09.2024 11:49

Фото без описуНаш проєкт «Скриня Дослідника Сколе» отримав фінансування для ініціативи з нагоди Міжнародного Дня Гри за підтримки the LEGO Foundation. Всі необхідні дозволи для реалізації проєкту отримано і погоджено Сколівською міською радою. Проєкт спрямований на те, щоб надихнути суспільство по-новому побачити різні елементи, які розширюють наше розуміння того, як, поєднуючи  іграшки з нетрадиційним матеріалом,  зробити простір ігровим, враховуючи елементи, які приваблюють різні вікові групи, стимулюючи при цьому всі сенсорні аспекти. Основними цілями проєкту є підвищення рівня обізнаності про інклюзивну освіту у громаді; залучення осіб з особливими освітніми потребами до активного життя громади; розвиток навичок дослідницької діяльності у дітей; згуртування та посилення співпраці між різними верствами населення.

Завдання, які реалізовуються:

• проведення інформаційних кампаній про інклюзивну освіту;
  • розробка та проведення інтерактивних заходів для осіб з особливими освітніми потребами;
  • залучення до проєкту волонтерів та партнерів;
  • створення сприятливого середовища для розвитку дослідницької діяльності у дітей.

Наразі ми досягли значного прогресу! Дякуємо ChangeX за підтримку. Гра має вирішальне значення для благополуччя дітей та розвитку їхніх навичок, і ми всі можемо сприяти створенню ширших ігрових можливостей для дітей.

Уявіть собі скриню, в якій заховані ключі від нескінченних світів. Світів, де кожен предмет оживає, а фантазія не має меж. Саме такою є «Скриня Дослідника Сколе» – чарівний портал, який відкриває перед дітьми двері у світ гри, творчості та пізнання.

Фото без описуСкриня Дослідника відкриває нові горизонти

Уявіть собі маленьку дитину, яка отримує в подарунок таємничу скриню. Відкривши її, вона потрапляє у світ фантастичних пригод. Кожен предмет зі скрині стає порталом в інший вимір:

• Хулахуп перетворюється на міст, який веде до чарівного лісу.
  • Калейдоскоп відкриває двері в казковий палац, де все сяє різнокольоровими вогнями.
  • Мильні бульбашки несуть її за вітром, аби вона змогла побачити світ з висоти пташиного польоту.
  • Складанки та пазли допомагають їй зібрати карту, яка приведе її до захованих скарбів.
  • Свистки наслідують спів птахів, які стають її провідниками.
  • Крейда допомагає їй залишати таємничі повідомлення на стінах печер.
  • Фліпчарт, папір, фарби та пензлі дозволяють їй створити власний світ, де збуваються всі її мрії.

Створення власного світу

Дитина бере в руки різні предмети зі скрині і починає будувати свій власний світ. Хулахупи стають містами, калейдоскопи - джерелами світла, мильні бульбашки - хмарами, пазли - ландшафтами, свистки - музикою, а крейда - інструментом для створення мап і символів. Фліпчарт стає полотном, на якому дитина малює історії про свій світ.

Фото без описуРозгадування загадок

Скриня містить не просто іграшки, а загадкові предмети, які ведуть дитину до розгадки таємниці. Кожен предмет - це підказка, яка допомагає їй вирішити головоломку і знайти скарб.

Фото без описуТа ще безліч варіантів і пригод…

Місцями проведення слугуватимуть: простір біля приміщення комунальної установи «Сколівський інклюзивно-ресурсний центр» Сколівської міської ради та локації виїздів  Сколівського мобільного інклюзивно-ресурсного центру

Дякуємо ChangeX за допомогу!

Фото дитини опубліковано з дозволу батьків.