Відмовити у прийомі до навчальних закладів дітям з особливими потребами не має права жоден

Дата: 22.02.2019 15:48

В Україні діє Закон «Про освіту» щодо організації інклюзивного навчання. Документ гарантує школярам з особливими освітніми потребами індивідуальне чи дистанційне навчання. Також дітям з особливими освітніми потребами мають забезпечити психолого-педагогічну та корекційно-розвиткову допомогу.

Обладнати навчальні заклади, де з’являться інклюзивні групи чи класи, мають коштом державного бюджету.  В Законі України зазначається, що відмовити у прийомі до навчального закладу дітям з особливими освітніми потребами не має права жоден.

На сьогодні високопосадовці в уряді та керівники навчальних закладів на місцях визнають, що інклюзивна освіта дається нелегко. Потрібні не лише додаткові ресурси та час, а й допомога усіх учасників навчального процесу.

Понад те, інклюзія – поштовх для суспільства стати на щабель вище, бути толерантнішими. Йдеться про виховання терпеливості як у дорослих, так і молодого покоління.