A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комунальна установа «Сколівський інклюзивно-ресурсний центр»
Сколівської районної ради Львівської області

Стажування «Досвід формування інклюзивної політики в Німеччині і Україні» (Брауншвайг, Німеччина)

Дата: 18.02.2020 14:32
Кількість переглядів: 1157

02-09 лютого 2020 р. відбулось стажування на тему «Досвід формування інклюзивної політики в Німеччині і Україні» в м. Брауншвайг, Нижня Саксонія, Німеччина. Стажування здійснювалось на запрошення cуспільно-політичної асоціації AWO, Брауншвайг, яка працює на державному і міжнародному рівні у галузі допомоги соціально вразливим групам населення та за підтримки громадської організації Товариство «Родина Кольпінга».

Метою стажування було  вивчення системи допомоги людям з особливими потребами в Німеччині (на прикладі Нижньої Саксонії) та запровадження інноваційних перетворень шляхом налагодження міжнародної співпраці в Україні.

 

Українська делегація, на чолі з професором Катериною Островською, мала змогу відвідати інклюзивну та спеціальну школу м.Брауншвайг, ознайомитись з роботою центру соціальної підтримки та підприємства, де забезпечуються робочими місцями люди з особливими потребами та соціально вразливі групи населення.

Представники України: Тетяна Симоненко - начальник відділу спеціальної освіти департаменту загальної середньої та дошкільної освіти, МОН України, професор Катерина Островська - завідувач кафедри спеціальної освіти та соціальної роботи факультету педагогічної освіти ЛНУ ім. І. Франка, голова українського осередку Товариства «Родина Кольпінга», Ольга Ферт - доцент кафедри спеціальної освіти та соціальної роботи факультету педагогічної освіти ЛНУ ім. Івана Франка, перший керівник інклюзивного ресурсного центру в Україні, Наталя Диміцька – директор комунальної установи «Сколівський інклюзивно-ресурсний центр» Сколівської районної ради Львівської області, Наталя Шевченко - директор НРЦ м.Кривий Ріг, Ігор Островський - професор кафедри спеціальної освіти та соціальної роботи факультету педагогічної освіти ЛНУ ім. І.Франка, відомий в Україні громадський діяч, презентували унікальний мультидисциплінарний досвід формування інклюзивної політики в Україні для представників громади та високопосадовців Німеччини, депутатів Європарламенту.

Важливим моментом стажування було відвідування Університету Ляйбніца у м.Ганновер, де представники факультету педагогічної освіти мали змогу обміну досвідом з науковцями Німеччини, зокрема з професором Др. Рольфом Вернінгом, директором інституту спеціальної педагогіки Університету Ляйбніца. Загалом в рамках стажування було закладено фундамент подальшої співпраці з представниками Німецької сторони, досягнуто домовленості щодо подальшої спільної діяльності на рівні урядових і громадських організацій, Університетів у сфері розвитку комплексної допомоги людям з особливими потребами в Україні.

У рамках обговорення результатів  поїздки директором КУ «Сколівський ІРЦ» Наталією Диміцькою було проведено засідання у форматі «круглого столу» із фахівцями центру. Директор у конструктивній бесіді зазначила, що коли в Україні говорять про інклюзію, найчастіше мають на думці включення дітей з особливими потребами у загальноосвітні школи, забуваючи про величезну кількість людей з інвалідністю, для яких поняття «інклюзія» має значно ширше і більш гуманістичне значення. Наприклад, людям, в яких є дуже складні органічні проблеми і яким шкідливе надмірне навантаження важливо, коли з ними займаються у звичному для них середовищі, а вихід у інституційний світ є частиною комплексної програми супроводу. Ми  це розуміємо і стараємося реалізовувати відповідно до потреб.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора